Pura Vida!

Od Kostariky jsem nic neočekával. V sobotu koupil letenky, v úterý jsem seděl v letadle a ve středu mně spadla brada. Lodge s výhledem v koupelně na džungli? To se jen tak nevidí. Další den při návštěvě vodopádů Nauyaca znovu brada dolů. Plavat pod 45m vodopádem není obvyklé. A takhle to pokračovalo i další dny. Na pláži Manuel Antonio snad vznikají všechny promo materiály na dovolenou u moře. V národním parku Rincón de la Vieja jsme se prodírali džunglí, až jsme přišli k vodopádu La Cangreja s tyrkysově modrou vodou. A aby toho nebylo málo, vedle vodopádu do laguny vtéká horký potok. Wau! Adrenalin v krvi nám zvýšil průlet korunami stromů na zipline v Monte Verde. Bomba! Skoro jako Tarzan. Klid, pohodu a regge jsme objevili na pobřeží Karibského moře. Obdiv jsme udělili surfařům sjíždějící vlny Pacifiku na Playa Hermosa. Oba břehy oceánů je možné shlédnout současně z nejvyššího vrcholu - sopky Cerro Chirripó. Pokud vám přeje počasí. Tak různorodá a přes to jedna země. To je Kostarika.

Parque nacional Cahuita

Místní lidé se snaží být nápomocni, avšak bez znalosti španělštiny je to náročné. Angličtinu zde použijete jen v turistických oblastech. Pozor je dobré si dát na samozvané výběrčí parkovného na krajnici silnice. I když Kostarika patří k nejbezpečnějším zemím Střední Ameriky, zachovat si obezřetnost je na místě.

Playa Dominicalito

A COVID v Kostarice? Opatření jsou zde mírná. Povinné roušky, desinfekce rukou, měření teploty a rozestupy. Hlavní rozdíl? Důslednost! Stojan s desinfekcí neslouží jen jako dekorace a za rouškou se neschovává nasraný výraz z nově vydaných opatření.